Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Généalogie/Elen de Kaedwen

De Sorceleur Wiki
Aller à : navigation, rechercher

Transcription[modifier | modifier le wikicode]

Elen z Kaedwen

http://web.archive.org/web/20000605102912/http://www.sapkowski.fantasy.art.pl/wc/ciri/elen.html.po

Imię kaedweńskiej królewny, którą CORAM II, król Cintry, wybrał dla syna, królewicza CORBETTA, brzmiało Elaine ("Piękna"), ale w Cintrze uległo trawestacji na łatwiejsze dla lokalnego ucha ELEN.
ELEN nie miała z łajdakiem CORBETTEM lekkiego życia. Jej ojciec, król Benda, rozwścieczony traktamentem, jaki spotykał córkę w Cintrze, chciał zabrać ją z powrotem do Ard Carraigh nawet ryzykując konflikt i zerwanie stosunków dyplomatycznych, ale ELEN zaprotestowała. Szło jej wówczas nie o siebie, ale o syna, DAGORADA, który bez niej byłby niepewny losu na rozpustnym i niebezpiecznym dworze.
ELEN zmarła w niecały rok po śmierci CORBETTA - gdyby nie to, niechybnie podejrzewano by truciznę, bo król, zwłaszcza gdy sobie wypił, nie raz i nie dwa krzyczał, że ma dosyć "świętoszkowatej" żony i niejednej ze swych licznych faworyt przyrzekał rychły ślub i wyniesienie na tron.