Généalogie/Hugo de Rivia

De Sorceleur Wiki
Aller à : navigation, rechercher

Transcription[modifier | modifier le wikicode]

Hugo z Rivii

http://web.archive.org/web/20010508052640/http://sapkowski.fantasy.art.pl/wc/temeria/hugo.php

Drugi Prince Consort (książę małżonek) królowej BIENVENU. Niewiele o nim wiadomo - oprócz tego, że pod względem sił męskich znacznie górował nad pierwszym księciem małżonkiem, RAGBARDEM. Plotkowano jednak, że musiał mocno się wysilać, by spełnić oczekiwania królowej - stąd też jego wiecznie podkrążone oczy i niechęć do jazdy konnnej, z której to niechęci słynął.
W każdym razie udało mu się to, co nie udało się poprzednikowi - BIENVENU zaszła w ciążę i urodziła syna, MEDELLA, następcę tronu Temerii. Jako ojciec następcy tronu HUGO zyskał pewną pozycję i faktycznie wytrwał u boku królowej aż do śmierci. Własnej. Z wyczerpania, albowiem usilnie starał się dać królowej drugiego potomka - co mu się jednak nie udało. Gmin zaś drwił sobie z niego w licznych paszkwilanckich (a niezbyt smacznych) piosenkach „o książęciu zajeżdżonym na śmierć”.
Plotka głosi, że ksiêcia małżonka nie darzyli specjalną estymą ani syn, MEDELL, ani wnuk, FOLTEST. FOLTEST po wstąpieniu na tron rozkazał usunąć portret HUGONA z przedsionków sali tronowej. Miał też we zwyczaju „opuszczać” HUGONA w genealogii - o swym pradziadku, GRIFFINIE, zwykł był mówić „mój dziad”, nie pomijając wszelako „babki BIENVENU” i „prababki CLARISSY”. Gmatwał często tym sposobem i mylił nie zorientowanych w sprawie interlokutorów.